Europejski weekend

1 lipca Polska obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej. Podobnie jak w wielu innych miastach Polski, tak i w Krakowie z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Warto zatem tak zaplanować pierwszy lipcowy weekend, by znaleźć czas i zajrzeć na Rynek Główny! Bo tam koncerty muzyczne, parada zabytkowych samochodów, orleańska parada jazzowa, gra miejska i inne zabawy dla dzieci i dorosłych, bo w końcu jak świętować, to tylko razem !!!

 

Świętowanie polskiego przewodnictwa w Uni Europejskiej rozpocznie się na Rynku Głównym o godz. 12.00 odegraniem hymnu UE "Oda do radości", a następnie ulicami Rynku przejedzie parada zabytkowych samochodów, co będzie niewątpliwą atrakcją dla wielbicieli motoryzacji. Trzy godziny później do boju ruszą drużyny, które zgłosiły swój udział w nietypowej grze meijskiej, w której stawką jest tajemniczy manuskrypt Beethovena kryjący... przepis na gołąbki :-) "Gołabki Europy" to gra, która nawiązuje tematycznie do zbiorów nowopowstałego w Krakowie Muzeum Rozproszonego Unii Europejskiej. Drużyny wcielą się w rolę delegacji zagranicznych, które pokonując różne przeszkody będą chciały odnaleźć zaginiony manuskrypt "Ody do radości", na którego rewersie ukrył się przepis na przepyszne krakowskie gołąbki z brukselki. A jak pewnie niewielu z was wie, to właśnie ich smak miał zainspirować wybitnego muzyka do genialnej kompozycji. Jest zatem czego szukać, bo krakowska potrawa może być jeszcze inspiracją dla wielu artystów! A kto wie, może i w biznesie przyniesie szczęście :-)

Po południu pośpiewamy i pośmiejemy się. O godz. 17.00 na scenie przy Wieży Ratuszowej rozpocznie się Europejska Lekcja Śpiewania w kilku językach, a po niej Europejska Lekcja Śmiechu. Wieczorem po Rynku rozniesie się bałkańska melodia, a wszystko to za sprawą Pauliny Bisztygi, która rozpocznie swój koncert o 20.45. Sobotni wieczór zakończy spektakl multimedialny łączący muzykę i efekty wizualne z Sukiennicami w roli głównej.

Niedziela to dzień, w którym królować będzie jazz! Najpierw, już od godziny 12.00 koncerty w Restauracji Ratuszowej, w Klubie pod Jaszczurami, Restauracji pod Słońcem, czy Harris Piano Jazz Bar. O 17.00 spod Barbakanu wyruszy wielka nowoorleańska parada jazzowa. Europejski weekend zakończy koncert finałowy na Rynku Głównym, który rozpocznie się o 17.30.

 

Źródło informacji/ Szczegółowy program dostępny na stronie Magicznego Krakowa.

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau